Rodinné slunce

Krásné středeční odpoledne :)

Zdravím z velitelství naší školy,

a mám pro vás další zajímavý tentokrát celodružinový projekt. Týká se dalšího významného dne, a to Dne Slunce, který připadá na 3.5.2020.

Náš kolektiv vychovatelek se spojil a vytvořil Družinové slunce.

A máme výzvu pro vás všechny. Zapojte rodiče, prarodiče, sourozence a vytvořte své RODINNÉ SLUNCE. Své výtvory mi můžete posílat na email a já se ráda podívám jak vypadá vaše rodinné sluníčko.

Dubnové tvoření II.

Ptáček Čimčaráček

Ahoj děti!

Určitě už jste si všimly, jak se nám změnilo počasí, a jak všechno kvete a ráno krásně zpívají ptáčci. Jednoho takového pěkného si můžete vyrobit z kolíčku na prádlo. Kolíčky jsou vůbec dobrý materiál na tvoření, až budete pomáhat mamince věšet prádlo, tak jí o pár kolíčků poproste a můžete se do toho pustit.

Co budete potřebovat:

Kolíček, tempery, lepidlo, očíčka , kousek barevného papíru na zobáček a peříčka

Nejdřív kolíček nabarvíte temperou a necháte zaschnout, pak dolepíte oči, zobáček a peříčka na ocásek. Podívej se, jak je to na obrázku. A je hotovo

Mějte se hezky,

Pavlína

Dubnové tvoření

Ahoj!

Dneska jsem pro vás našla další pěkný nápad. Vyrobíme si vlaštovku! Tady máte šablonku, věřím, že se povede. Můžete si jí třeba vyrobit i z barevného papíru nebo pomalovat. Až půjdete na procházku můžete jí vyzkoušet.

Tak se mějte krásně

Pavlína

Ahoj děti,

koukám do našeho družinového deníčku a našla jsem, že 22.dubna slavíme Den Země. Tak vám posílám obrázek, který si můžete vybarvit a zamyslet se, jak je pro nás naše Planeta Země důležitá. :)

Velikonoce 2

Malé velikonoční přáníčko

Ahoj děti :-)

Určitě už máte vše na Velikonoce připravené a možná se i trochu nudíte, ne? Já bych teda už klidně chodila zase do družiny a hrála si na Bumbalkovské zahradě. Ale musíme vydržet....

Posílám vám návod na jednoduché velikonoční přáníčko, určitě jej zvládnete a trošku se zabavíte.

Co budete potřeba:

Barevné papíry, nůžky, černý fix, lepidlo a šikovné ručičky

Velikonoce

Barvení vajíček

Ahoj kluci a holky!

Jakpak jste se letos chystali na Velikonoce? Pomohli jste maminkám a babičkám upéct mazance a beránka? Upletli jste pomlázky a nabarvili vajíčka?

Barvení vajíček je velmi starý zvyk a vejce se barvila jen na červeno, až postupně se přidávaly další barvičky. A protože neexistovaly žádné barvy v prášku, jako známe teď, musely to hospodyňky vymyslet jinak. A tak barvily vajíčka různým ovocem, zeleninou a kořením.

Tady máte pár nápadů, jak obarvit vajíčka přírodně. Tak to zkuste! Myslím, že si to s mamkou, babičkou nebo tetou určitě užijete... Až budeme zase chodit do družiny, tak si o tom povíme

Zajíček Ušáček

A ještě si připravíme zápich do květináče. Tady máte šablonku zajíčka, můžete ho pomalovat, polepit vatou, kousky papírků, namalovat mu skvrny, můžete mu přidat mašličku … Je to jenom na vaší fantazii. Nezapomeňte na oči a čumáček! Z druhé strany přilepte páskou špejli a šupky, dupky s ním do oseníčka. Krása, ten se povedl

Ořežte si pastelky!

Milé děti, jestli se doma už nudíte ořezejte si pastelky. :-) S ořezky si můžete vylepšit vaše obrázky, podobně jako já.

Pro zábavu

Spojovačka - kočka

Milé děti, protože již máte určitě doma dlouhou chvíli, posílám vám mou oblíbenou hříčku a to spojovačku.

Mějte se hezky, paní vychovatelka Pavlína.

Tvoření

Kytička z papíru

Když nemůžeme chodit do jarní přírody, tak moc jak bychom chtěli, vyrobíme si kytičku z papíru.

Budeme potřebovat: barevné papíry, nůžky, lepidlo

Vezmeme zelený papír o velikosti A4 (obrázek č.1), přehneme na polovinu (obrázek č.2) a nastříháme dle obrázku č. 3. Nastříhaný zelený papír srolujeme podle obrázku č. 4 a tím nám vznikne květináč.

Z jiných barevných papíru vystřihneme kytičky podle vlastní fantazie a lepíme na vytvořený "květináč".

Pastelkovník

Budeme potřebovat: krabičku od kapesníků, 2-3 kelímky od jogurtu, nůžky, barevný papír (balící papír), tužku

1)Krabičku polepíme barevným nebo balícím papírem
 2) Obkreslíme dna kelímků od jogurtu na horní část krabice. (Použila jsem kelímky od Lipánka.)
 3) Vystřihneme otvory pro kelímky. (Nejdříve klidně menší, a pak je postupně upravujeme, aby kelímky pěkně zapadly- rodiče vám určite pomohou)
 4) Vložíme kelímky do otvorů a je hotovo
 5)Roztřídíme si pastelky a fixy do kelímků...smiley

Nařízení o uzavření školní družiny

Od 11.3.2020 se z nařízení vlády uzavírají základní školy i družiny do odvolání... Důvodem je zamezit šíření koronaviru COVID- 19.

Školní družina se bude snažit  zasíláním na své webové stránky o nápadité tvoření pro účastníky, kteří jsou nuceni zůstat v izolaci a alespoň touto cestou tak pomoci odlehčit již vzniklou nelehkou situaci.

Akce:

20.2. Tradiční Masopust- nutné si připravit masku ( akce bude v ŠJ  na hlavní budově).

5.4. Divadlo " Jak kašpárek a Kalupinka slavili Velikonoce , cena 60 kč. ( akce bude v ŠJ na  hlavní budově)

11.3. zimní dílna  14-15,30 (materiál bude hrazen z fondu ŠD)

12.3. Sférické kino 14-15 a 15-16, promítání na občí kopuli, která bude postavena v Tv Bumbálku,      cena 65kč.

Vážení rodiče, prosím o úhradu fondu ŠD. částkou 150kč.

Vážení rodiče,

přeji Vám krásné Vánoce a do nového roku hodně štěstí, zdraví a pohody.

Akce plánované na říjen

Přijede Koza

Ve čtvrtek 3.10. přijede Koza:).  Akce bude od 14- 16h. Děti budou rozděleny na dvě skupiny po sobě. Pokud potřebujete upřednostnit první skupinu, nahlaste paní vychovatelce.

Solná jeskyně

Od října začneme opět chodit do SOLNÉ JESKYNĚ.  Vstupné je stále 60 kč. na jeden vstup. Budeme chodit vždy v úterý. Odchod od školy 13,15h. návrat cca 15h.

Vážení rodiče,

děti dostaly nové družinové notýsky určené pro komunikaci s vychovatelkou. Na první stránce mají vlepený lístek s informacemi k platbe ŠD. O úhradu prosíme do 20.9.

Vážění rodiče, vítám Vás v novém školním roce a těším se na spolupraci.