1526 (20)

09.06.2020, 16:30, ZŠ


Dnešek jsme začali Vlastivědou. Zase kvůli promítání = "Lev" č.48, který pojednává o Jagelloncích. Totéž najdete i na str. 39 v červené učebnici. Přečtěte si ji a do sešitu opište dvě věty zprostředka (začínají "Smrtí Ludvíka...").

Pak si na YouTUBE najděte video k bitvě u Moháče a nakreslete si některého z vojáků/rytířů/Turků  enlightened

 

 

Matematika: Řekli jsme si, že babičce s jahodami pomáhal dědeček, který si celý týden zapisoval počet sesbíraných jahod do tabulky, a pak vypočítal průměr jahod za jeden den.

den PO ÚT ST ČT SO NE
jahod 65 63 68 71 54 63 57

 

Kolik vám průměr vyšel a jak byste napsali nerovnici o sběru jahod za tento týden?

 

V rámci opakování si ještě napište na náš známý pomocný papír cvičení str. 50/7 (násobení dvojciferným činitelem).

 

 

Češina: Projděte si cvičení na str. 128/4, růžový rámeček!!, 5 a 129/6. Napište do sešitu barevný nadpis Spojovací výrazy: (a zapište si jich aspoň 8), a Vzorec souvětí: (a zapište si některý oranžový vzorec z těchto stránek knihy). 

 

 

Čtení: Četli jsme v čítance švédskou (!!) povídku "Divocí koně" od A.Lindgrenové (známe její "Děti z Bullerbynu") a pak jsme se dívali na kousek filmu o Ronje  wink  Určitě ho na internetu najdete taky.

 

Zase zítra,

my všichni školou povinní

 
« Zpět