2. středa

03.06.2020, 17:00, ZŠ


Tak tu máme půlku 2.týdne wink  A středu!

 

První Přírodověda. Zase jsme ji měli ráno, abychom viděli na hezké promítané obrázky všech ekosystémů, co jsme tento školní rok probírali. Vy si je zadejte do vyhledávače a zopakujte si: Které ekosystémy vytvořil člověk? Které jsou si podobné? Jací tam žijí živočichové, rostou rostliny? Co potravní vazby? Na který český ekosystém naše učebnice zapomněla?

 

Umíme toho o naší přírodě už opravdu hodně enlightened  enlightened

 

 

V Češtině jsme si půjčili dnešní cvičení z 1.B (O Křemílkovi a Vochomůrkovi). I když se někteří posměváčkové uchechtávali, jak je to jednoduché, určit tam pády a vzory u všech podstatných jmen nám dalo docela zabrat. Pak jsme si ještě podtrhali slovesa (= přísudky) a zjistili jsme zajímavou věc o podmětech. Co myslíte, jakou?

A honem, honem ještě doplnit okopírovaný článek o ptáčcích. Jsou takhle pilní jenom na zahradě?

 

 

Matematika: Ústně jsme si vypočítali str. 50/11 a písemně str. 50/10. Plus: Kolik kg/t sadař sklidí celkem, jestliže z jedné broskvoně bude mít 126 kg ovoce?

DÚ = procvičujeme zlomky, obě cv.1) nejsou povinná.

 

 

No a na Tělocvik si někam vyběhněte sami. My měli vybiku !!  

 

Mějte se fajn,

my všichni školou povinní

 
« Zpět