Ad 4. května

04.05.2020, 07:58, ZŠ

Svatý Florián si ještě může nasadit sněhový klobouk.


 

Dnes opravdu nevím, o čem psát dřív. Svátek má sv.Florián, patron hasičů, a proto je dnešek Mezinárodním dnem hasičů. Zároveň je toto datum od roku 2011 Mezinárodním dnem Star Wars. Tak si vyberte …

 

 

Nejdřív ale pojďte na Čj-Sloh. V dnešním videu https://youtu.be/7em4ItpolXU máte návod na výrobu pomůcky na procvičování pádových otázek. Se slohem to souvisí následovně: při něm potřebuje každý z nás opravdu bohatou slovní zásobu. Co to je? To jsou všechna slova, která znáte a na která si vzpomenete, když chcete něco říct, popsat, vyprávět. Čím víc člověk čte a poslouchá, tím lepší zásobu slov má.


Vzpomeňte si teď na co nejvíc podstatných jmen v různých pádech a podle návodu je připravte. Už se těším, až si tuhle hru s vašimi lístky se slovy ve škole zahrajeme.

 


Matematika: Protože jsou v květnu oba první pátky státní svátky, „přijdeme“ o Geometrii. Proto jsem vám ji dala do dnešního videa. Zároveň po vás chci, abyste si napsali geometrickou písemku. Jůůůůů! surprise  surprise  Vraťte se k modré knize na stranu 59. Je tam test. Vše narýsujte na volný list papíru. NEchci jen, abyste dělali 4.bod.

Kdo je ale zvědavý, může se podívat na rýsování osy úsečky na videu https://youtu.be/JU0MMQr6r-I (vysvětlení je ve slovenštině). Kdo by tomu náhodou nerozuměl, ať se mrkne na str. 38

 


Hudební výchova: Další odkaz je  https://youtu.be/2ynk0J_n9K4  Jen vám prozradím, že se jedná o pořadí od „nejhorší“ k nejlepší/nejznámější. Od koho, čeho? ke komu, čemu? Jo, jo, pěkně si to vyhledejte a poslechněte cool

 


No a ve Čtení zapřemýšlejte, jak se asi k takovým velkofilmům píšou scénáře.

 


Ať vás Síla provází!
Vaše tř.uč.J.J.

 
« Zpět