Adventní jazykový zájezd - Německo

17.10.2017, 14:29, ZŠ

Adventní Regensburg - 30. 11. 2017

Ve čtvrtek 30.11.2017 se uskuteční jazykový poznávací výlet do německého Regensburgu.

Výlet pořádá škola spolu s cestovní kanceláří CK2 a mohou se ho zúčastnit žáci 5.-9.tříd.


Navštívíme adventní trh s krásnou vánoční atmosférou a pohlédneme si historické centrum, které je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO.


Popis programu zájezdu:
Starobylé bavorské město Regensburg je bezesporu nejkrásnější v období adventu. Vůně svařeného vína a pečených kaštanů se line úzkými uličkami i po nazdobených náměstíčkách, která jsou zaplněna stánky s tradičními řemeslnými výrobky a vánočními ozdobami. Regensburský vánoční trh má více než 200letou tradici a jeho kouzelná atmosféra je doplněna jedinečnými památkami, které jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. K nejznámějším patří proslulý gotický Kamenný most z 12. století, klenoucí se nad řekou Dunaj, či katedrála sv. Petra s neopakovatelnou, trochu tajemnou atmosférou. V historickém centru nalezneme množství nádherných, na svou dobu neuvěřitelně vysokých, středověkých domů včetně toho nejpůsobivějšího – Goliášova domu. Nesmíme zapomenout ani na muzeum s chrámovým pokladem či na zbytky římské městské brány Porta Praetoria. Obdivovat budeme rovněž zámek rodu Thurn-Taxisů či Starou radnici, kde v minulosti zasedal říšský sněm. Navštívíme i nedalekou velkolepou Walhallu vystavěnou za Ludvíka I. Bavorského jako místo připomenutí nejvýznamnějších postav německé historie. Regensburg a jeho okolí vás nadchne svým jedinečným kouzlem, které přetrvává již po staletí.

Cena: 820 Kč (včetně pojištění)
Odjezd od školy: 7:00
Příjezd ke škole: 20:00-21:00


Rodiče žáka doprovodí k autobusu při odjezdu a večer si jej osobně převezme před školou.

S sebou:


pas či OP (pokud pas nemáte, příslušný úřad vám vystaví pas se čtecí zónou za 30 dnů, nebo pas bez čtecí zóny do 15 dnů)
• jídlo a pití na celý den
• kapesné
• deštník či pláštěnku
• teplé oblečení

Pojištění: cena zahrnuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví, pojištění odpovědnosti za škodu na majetku, pojištění zavazadel a pojištění storna zájezdu

Doprava: zahraničním autobusem s bezpečnostními pásy, DVD, klimatizací a WC


 
« Zpět