Adventní Norimberk

26.11.2013, 13:30, ZŠ

ADVENTNÍ NORIMBERK - 3. 12. 2013

SRAZ:   6:45 hod. u školy

NÁVRAT:   20:00 - 21:00 hod ke škole

S SEBOU:   PAS či OP! (pokud pas nemáte, příslušný úřad vám vystaví pas se čtecí zónou za 30dnů nebo pas bez čtecí zóny do 15 dnů)

TEPLÉ BOTY A OBLEČENÍ, DEŠTNÍK ČI PLÁŠTĚNKU, JÍDLO NA CELÝ DEN, KAPESNÉ

10 - 20 Eu,  PROPISKU, BLOČEK

 

Prohlídku zahájíme na nádvořích císařského hradu Kaiserburg, z kterého je krásný pohled na město. Křivolaké uličky nás dovedou k hrázděnému domu světoznámého malíře a grafika Albrechta Dürera. Obdivovat budeme kostel St. Lorenz, radnici, městskou bránu Frauentor, typické bavorské hrázděné domky či kostel P. Marie, který byl postaven na popud císaře Karla IV. Navštívíme proslulé adventní trhy, jež jsou označovány za jedny z nejhezčích v celém Německu. Chybět na nich nebude tradiční norimberský perník, bavorský vánoční chléb, marcipán, pečené kaštany a mnoho dalších vánočních dobrot.  

 


 
« Zpět