Adventní výlet - Drážďany - 12. 12. 2019

10.12.2019, 13:42, ZŠ

ADVENTNÍ VÝLET DRÁŽĎANY - NĚMECKO - 12. 12. 2019

Pokyny pro účastníky zájezdu do Německa dne 12.12.2019

Sraz všech účastníků zájezdu dne 12.12.2019 v 7:30 hod. před budovou ZŠ Špitálská

Předpokládaný návrat dne 12.12.2019 ve večerních hodinách ( kolem 20:00) na místo odjezdu.

Doporučuje se, aby si žáci vzali s sebou:
- cestovní pas, příp. platný občanský průkaz se strojově čitelným kódem (dle pokynů
Ministerstva zahraničních věcí)
- průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny
- kinedryl a plastový sáček - dle zvážení
- dostatek jídla a nápojů na celý den
- oblečení dle počasí
- psací potřeby (tužka/ propiska)
- deštník nebo pláštěnku
-- kapesné dle programu (5 EUR), ostatní dle uvážení rodičů

- potvrzení z velvyslanectví pro výjezd u žáků s cizím pasem

Každý účastník studijního zájezdu je povinen učinit vše, aby během svého pobytu nezpůsobil žádnou škodu.
V případě, že škodu způsobí a nemá sjednáno Sdružené cestovní pojištění (viz nabídka CK) bude ji muset uhradit.

Po návratu z Německa k budově ZŠ Špitálská žák, žákyně odchází se zákonným zástupcem.

Dopoledne příjezd k zámku Moritzburg, prohlídka zámku spojeného s natáčením Tří oříšků pro Popelku. Kolem 13:30 příjezd do Drážďan, procházka historickou částí města - nová radnice, Frauenkirche - symbol obnovy města po náletech na konci 2. světové války, Hofkirche, Královský palác, Semperova opera a zámek Zwinger. Následně navštívíme Pragerstrasse a náměstí Altmarkt s vánočními trhy. Okolo 18:00 odjezd z Drážďan a kolem 20:00 příjezd do Prahy.

Časový harmonogram může být v průběhu upraven.