Akce 2. A

25.06.2014, 19:37, ZŠ

V tomto školním roce se žáci z 2.A zúčastnili různých programů ve škole i mimo ni. Podle výčtu – divadelní představení Vánoční koleda v divadle Gong, školní představení Šamanka Manka, program v pojízdném planetáriu, promítání v kině Světozor v rámci cyklu Jeden svět na téma práce, ve škole proběhl preventivní program – jak se chovat, když děti osloví neznámý člověk, v květnu děti strávily pěkné dny v Zadově na Šumavě, a na závěr školního roku viděly Štefánikovu hvězdárnu na Petříně.


V programech se děti učily vnímat příběh ztvárněný dramaticky – Vánoční koleda – putování lakomce s duchem Vánoc do různých dob jeho života, Šamanka Manka – reálie různých zemí světa v pásmu s básničkami a písněmi, do kterých se děti samy zapojovaly.
V pojízdném planetáriu, stan, na který byla promítnuta hvězdná obloha, se učili o hvězdách, které jsou vidět od nás a zhlédly animovaný film o pohybu naší planety, Slunce a Měsíce a nejznámějších souhvězdích.
Projekt jeden svět měl v tomto roce téma Práce, v kině promítly několik filmových skečů s různě laděnou tematikou – otrocká práce v Pákistánu, práce pro lidi s postižením, péče o lidi bez práce – děti pak o tématech pod vedením diskutovaly.
V preventivním školním programu se děti učily opatrnému a bezpečnému jednání, když je osloví cizí dospělý člověk, rozebíraly různé situace – komu se svěřit, pokud se jim stane něco nepříjemného, kam zavolat, jak se verbálně bránit, jak se chovat, když je někdo obtěžuje, malovaly obrázky k tématu.
Moc pěkně proběhl pobyt na Šumavě, i přes dost chladné počasí počasí si děti užily. Vše, co podnikaly bylo propojeno celotýdenním tématem – Superhrdinové. Děti si vyrobily vlajky, vymyslely jméno své skupiny, naučily se různé hry – baseball, lakros, věnovaly se turistice, užily si i diskotéku a noční bojovku.
Výlet na Štefánikovu hvězdárnu byl pěknou tečkou tohoto roku, děti jely lanovkou, prošly zahrady Petřína až k vyhlídce na Prahu, přímo na hvězdárně viděly film o krejčím Jehličkovi, který měl ušít fráček pro Měsíc.
Úplně poslední akcí ve školním roce byla návštěva zookoutku v Radonicích – kousek od Prahy ležící farmy, kde děti provedl majitel a ukázal jim všechna zvířata, která na farmě chová – hospodářská i divoká ( nutrie, liška, psík mývalovitý, kolouch ), některá z nich mohly děti nakrmit i pohladit, vyslechly spoustu zajímavostí o zvířatech i přírodě. Výlet byl báječný.

Za třídu 2.A sepsala Jana Stará, tř.uč.

 
« Zpět