Anglické divadlo

19.11.2012, 11:30, ZŠ

Anglické divadlo „The Canterbury Tales“ , „The Sweet Sixties“ a „Tamingofthe Shrew“
Naše škola se účastní pravidelně po dobu tří měsíců divadelních představení v angličtině určené žákům 7.-9. ročníku konané v DDM Ulita v Praze 3.


Představení jsou hrána studenty z Brna nebo z Ostravy. Příběhy jsou v jednoduchých větách, že jim každý rozumí. Mladí nadšení herci využívají své fantazie a dokáží pomocí hudby, jednoduchých rekvizit na scéně vytvořit dokonalý příběh.
„Canterburské povídky“ – herci nás seznámili s dějem této slavné knihy napsané GeoffreymChaucerem v průběhu 14. století.Viděli jsme Příběh krále, který chtěl být milován svými poddanými více než jeho královna. Příběh Bohyně Lásky a Bohyně Magie nám vyprávěl o věrné královně čekající na svého krále vracejícího se z boje, než aby podlehla svůdné lásce krásnému mladému rytíři. Po čem ženy touží– by se dal nazvat třetí divadelní příběh – ukázal nám, že žena si vždy vybírá svého muže a malou lstí toho vždy dosáhne.
„Sladká šedesátá“–milý příběh představující začínající hnutí hippies v Americe, kdy vládl sex, drogy a rock and roll. Studenti zahráli příběh o touze po své identitě, módě prvních džín a dlouhých vlasů, prožití svých prvních lásek. Divadelní hra byla příjemně doplněna hudbou Elvise Presleyho, zpěvem a tancem rock and rollu.
                                                                                                               Mgr.Blanka Šebestová
 

 
« Zpět