Anglie 2017

09.11.2016, 13:29, ZŠ

JAZYKOVÝ TÉMATICKÝ VÝJEZD

ANGLIE

21. 5. - 25. 5. 2017 (neděle až čtvrtek)

LONDÝN, PORTSMOUTH, BRIGHTON, Beachy Head + Seven Sisters – křídové útesy

1. den:   Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách směr hraniční přechod, tranzit SRN, Belgie, Francie.

2. den:   V ranních hodinách přeprava trajektem do Velké Británie.

Portsmouth – (8GBP) námořní základna Velké Británie, historické doky s budovami z 18. stol., Královské námořní muzeum, historické lodi HMS Victory (vlajková loď lorda Nelsona z bitvy u Trafalgaru), HMS Warrior (první parou poháněná válečná loď na světě) a vrak Mary Rose (vlajková loď krále Jindřicha VIII.). Procházka po přístavu, možnost návštěvy Spinnaker Tower (165 m vysoká věž, která poskytuje dech beroucí výhled na přístav Portsmouth a ostrov Isle of Wight) (5.80GBP)

Ve večerních hodinách setkání s hostitelskými rodinami v okolí Brightonu.

3. den:   Brighton - jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přímořských měst, kulturní, umělecké a sportovní centrum celé jižní Anglie, Royal Pavilion - královský palác v orientálním stylu (7GBP), The Lanes - čtvrť středověkých uliček, Sea Life Centre - akvária s mnoha druhy mořských ryb a živočichů, skleněný tunel se žraloky (7GBP), Palace Pier - přístavní molo a pobřežní promenáda, oblázková pláž, British Airways i360 - nejvyšší pohyblivá rozhledna na světě, 162 metrů vysoká věž (6,75GBP)

Beachy Head + Seven Sisters – křídové útesy ve výšce až 120 m nad mořem, cca 3 km dlouhá procházka po útesech kolem dvou historických majáků, výhled na nejznámější bílé útesy Seven Sisters

Ubytování v hostitelských rodinách v okolí Brightonu.

4. den:   Londýn - City of Westminster - v případě zájmu se projedeme na London Eye (135 m vysoké ruské kolo, odkud je nádherný výhled na celý Londýn) (14,50GBP), potom se vydáme přes Westminster Bridge k budovám Parlamentu s věhlasným Big Benem, pak se nasměřujeme k Westminster Abbey, kde již od časů Viléma Dobyvatele jsou korunováni panovníci Anglie, poté projdeme nádherným St. James Park k sídlu panovníku Buckingham Palace, na třídě The Mall si vyfotíme památník „Královny Matky“ a dojdeme na Trafalgar Square, kde Angličané vítají nový rok, hned za rohem se ocitneme v samém centru zábavy ve West Endu na Leicester Square, které je vstupní branou do Čínské čtvrti (Soho), tento hektický den pak dovršíme projížďkou lodí po Temži (2,75GBP)

(doprava po Londýně – metro (6GBP).

Ve večerních hodinách přeprava trajektem do Francie.

5. den:   Návrat přes Francii, SRN do ČR, příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

CENA: 6.490,- Kč / osoba ml. 19ti let, osoba st. 19ti let 290,- Kč příplatek

Cena je platná při min. počtu 45 účastníků

CENA ZAHRNUJE:   dopravu zájezdovým busem s klimatizací, trajekt, 2 noci ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí v okolí Brightonu, průvodce, kompletní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí a pojištění proti STORNU zájezdu, barevná mapa Londýna

CENA NEZAHRNUJE:   vstupné (cca 55-60 GBP) - některé vstupy děti mohou vynechat, kapesné (cca 30 GBP) záleží na jednotlivých rodičích, drobná eura WC (tranzit)

Změna programu vyhrazena!


 


 
« Zpět