AŠVP - Úterý

01.10.2019, 16:07, ZŠ

Ráno začalo návštěvami spolunocležníků u paní učitelek.


Někteří nemohli dospat. Opět se u nás objevil známý host - HLAD. Po velké snídani jsme dohledali některé součásti garderoby tak, aychom mohli vyrazit ven. Cílem dopoledního vyučování byl další les - jiný než včera. Spolucestovatelem se nám stalo zvíře, které bychom na horách nehledali. Domácí kozel. Jak jsme všichni zjistili svými čichovými orgány - smrdí, a hodně! V lese jsme našli spoustu hub - jedlé i nejedlé. Povídali jsme si, proč některé můžeme jíst jen my a některé jen zvířátka. Objevili jsme i velký krmelec pro jeleny, bažanty a jiná lesní zvířata.Cestou se nám moc líbily stromy s krásně barevnými listy. Protože svítilo chvíli i sluníčko, viděli jsme, jak vysoko jsme na horách. Malé domečky i auta, která jezdila v dálce, vypadala jako pro panenky. A zase se objevil - hlad. Zpáteční cestu jsme zvládli za poloviční dobu. Po vydatném obědě jsme se dočkali. Jede, jede poštovký panáček.... - přišla pošta. Děkujeme za krásné obrázky. Po odpoledním klidu jsme vyrazili na týmové hry. Užívali jsme si příznivého počasí a vrátili jsme se až těsně před večeří. Když jsme zaplnili své žaludky (jenom na chvíli), naše zážitky jsme šli výtvarně zachytit na papír. U práce nám vydatně vyhládlo, proto jsme si museli dát další nášup do bříšek(i nejedlíci). K překvapení paní učitelek už po 20. 30h.zavládl na celé chalupě absolutní klid. Pravděpodobná otrava čerstvým vzduchem.

 
« Zpět