BERLÍN 2016

09.11.2016, 13:23, ZŠ

JAZYKOVÝ POZNÁVACÍ VÝLET

BERLÍN

Popis programu zájezdu:

Zveme Vás na zájezd do Berlína, hlavního města Německa s pohnutou historií, která se poprvé začala psát v polovině 13. století, podruhé pz. v roce 1990, kdy došlo ke znovusjednocení Západního a Východního Berlína po pádu Berlínské zdi. Přestože bylo město z velké části zničen za druhé světové války, najdeme v něm množství pozoruhodných památek, nespočet muzeí, divadel, tři univerzity, dvě ZOO a známo botanickou zahradu. Opomenout nelze ani moderní výstavbu - především moderní čtvrť s nákupní zónou, které vznikly v 90. letech minuléh století na místě bývalé Berlínské zdi, rozdělující Berlín od roku 1961 na východní a západní část. Během prohlídky navštívíme bývalou západ' i východní část města. Uvidíme Říšský sněm — sídlo německého parlamentu, Braniborskou bránu, reprezentační třídu Unter den Undel Muzejní ostrov a Alexanderplatz, v jehož těsné blízkosti se tyčí známá televizní věž Fernsehturm s vyhlídkovou plošinou, dále tříd Kurfarlendamm — obchodní a kulturní centrum města, kostel Kaiser-Wilhelm-Gedachtniskirche, Tiergarten, Vítězný sloup — památku r pruské vítězství nad Rakouskem a Francií v 19. stol., Kulturforum, Checkpoint Charlie — bývalý hraniční přechod, Berlínskou zeď s Topogral teroru - zcela novým památníkem mapujícím osudy Berlína a Památník holocaustu. Zavítáme i do již zmíněné moderní čtvr Potsdammerplatz, která je přehlídkou moderní architektury.

Termín: 1.12.2016

Sraz: 1.12.2016 - 5:00 hod.

Místo: od školy

Návrat: 1:00 - 2:00 (2.12.2016) ke škole

Rodiče žáka doprovodí k autobusu při odjezdu a v noci si jej osobně převezme před školou.

S sebou: PAS či OP! (pokud pas nemáte, příslušný úřad vám vystaví pas se čtecí zónou za 30 dnů, nebo pas bez čtecí zóny do 15 dnů),

  • Eu na vstupy,
  • deku,
  • polštarek apod. na cestu do autobusu,
  • deštník či plášténku,
  • jídlo á-pití na celý den,
  • event. kapesné

Pojištění: Cena zahrnuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví, pojištění odpovědnosti za škodu na majetku, pojištění zavazadel a pojištění storna zájezdu.


 
« Zpět