Berlín - jazykově poznávací zájezd

01.12.2016, 17:55, ZŠ

V době předvánoční naše škola pravidelně pořádá zájezd do některého významného města Evropy. Letos padal volba na Berlín. Zájezdu se zúčastnili žáci 2. i 1. stupně . Toto město, kdysi rozpolcené zdí mezi vlivy dvou světových mocností, má pohnutou historii, která se poprvé začala psát v polovině 13. století, podruhé pak v roce 1990, kdy došlo ke znovusjednocení Západního a Východního Berlína po pádu Berlínské zdi. Berlín, jako i mnohá další významná města Evropy, prošel historickým vývojem, při kterém vznikaly mnohé pozoruhodné památky, nespočet muzeí, divadel, tři univerzity, dvě ZOO a známá botanická zahrada. Během našeho jednodenního zájezdu bohužel nebylo možné vše navštívit, ale to, co jsme opravdu nemohli minout byla moderní výstavba – především moderní čtvrť s nákupní zónou, která vznikla v 90. letech minulého století na místě bývalé Berlínské zdi. Dále jsem poté obdivovali bývalou západní i východní část města např.Říšský sněm – sídlo německého parlamentu, Braniborskou bránu, reprezentační třídu Unter den Linden, Muzejní ostrov a Alexanderplatz s krásným vánočním trhem, v jehož těsné blízkosti se tyčí známá televizní věž Fernsehturm s vyhlídkovou plošinou, dále třídu Kurfürstendamm – obchodní a kulturní centrum města, kostel Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Tiergarten, Vítězný sloup – památku na pruské vítězství nad Rakouskem a Francií v 19. stol., na který jsme vyšli snad po nekonečných schodech. Dále jsme míjeli Kulturforum,Checkpoint Charlie – bývalý hraniční přechod, Berlínskou zeď s Topografií teroru – zcela novým památníkem mapujícím osudy Berlína a Památník holocaustu.

Během poznávání památek měli žáci čas užít si vánoční atmosféru na místních vánočních trzích s voňavými místními specialitami.

 

 
« Zpět