Bleskosvod (16,15,14)

15.06.2020, 16:08, ZŠ

Dnes si život bez blesko/hromosvodu už neumíme představit. Ale víte, kdy se objevil ten první?


 

Bylo to v roce 1754 a jeho vynálezcem byl Čech Prokop Diviš. I když se o své prvenství dělí s Američanem Benjaminem Franklinem.

 

 

Jenže k takovému vynálezu museli oba určitě umět Matematiku. Stejně jako my. Podívejte se na str. 53/ 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17 a 18. Ale nic jsme nerýsovali! Jen jsme si procvičili výpočet obvodu trojúhelníku a obvodu a obsahu čtverce a obdélníku. Prostě samé sčítání, násobení a dělení  enlightened  enlightened

 

 

A aby nám to dobře šlo, trochu jsme si i zazpívali.

 

 

Ale taky se potrápili Češtinou  indecision  V učebnici jsme si prolistovali všechny stránky s růžovým nadpisem KOMUNIKAČNÍ A SLOHOVÁ VÝCHOVA  a zopakovali si, o čem se tam píše. V praxi jsme si to ověřili na Zelené veverce na str. 132 a znovu na Jaguárovi v Čítance. Pamatujete? Ten byl taky, chudák, celý zelený.

 

Nakonec jsme si zapsali a doplnili tyto dva sloupce (což udělejte i vy):

Přídavná jména Příslovce
Jaký, který, čí? Jak, kde, kdy ..?
 zelený zeleně
dlouhý dlouho
   
   
   
   

 

Takže ještě 4 dny učení a hurá!!

My všichni školou povinní

 
« Zpět