Březen, za kamna jsme vlezli, duben, určitě si tam ještě pobudem

02.04.2020, 00:30, ZŠ


Tak vás včera někdo napálil aprílem? Ne? Určitě by se vám to ale stalo v Polsku nebo na Ukrajině. Protože tam by vám všichni tvrdili, že je květen.


Žádný apríl by to však nebyl. Polsky se totiž 4.měsíc opravdu řekne kwiecień = květěň. No a např. v Chorvatsku teď mají travanj. Uhodli byste proč?

 


Tak raději zpátky k Češtině: Dnešní úkol máte ve videu   https://youtu.be/dX9Uth2oD_Y  (spolu s Výtvarkou  wink  ), a na str. 83 v učebnici Čj. Samozřejmě, umět napsat přání k narozeninám, svátku nebo  Dni matek je důležité, ale já bych byla ráda, kdybyste se soustředili na pozdravy k blížícím se Velikonoců...

 


Matematika: Protože jsme si dali tento týden ještě opakovací, vezměte si Rozcvičky 2 na str. 28/66 (vyberte si 3 sloupečky ze šesti), str. 29/69 a 29/71. Vzpomeňte si přitom na naši magnetickou tabuli s převody… A kdo bude chtít jedničku, ten/ta mi hotovou dvoustránku pošle do mailu  mail .


Dnešní zadání vypadá krátké, že? Tak honem, přece se říká: "S chutí do toho a půl je hotovo!"

 

Těším se zítra,
vaše třídní učitelka J.J.
 

 
« Zpět