Den boje proti dětské práci (17)

12.06.2020, 18:42, ZŠ

Dovedete si představit, že byste místo do školy musely chodit do práce? Stále je totiž po celém světě přibližně 250 000 000 (čtvrt miliardy) dětí, které jsou nuceny spolu se svými rodiči, a nebo místo nich pracovat!!


Tak honem na naše školní povinnosti. První Geometrii: Vaším úkolem bude změřit počet dlaždiček ve vaší kuchyni nebo koupelně nebo na chodbě. Proč?

Protože my jsme počítali dlaždičky na školní chodbě. Jedna měří 20 krát 20 cm a na délku jich tam je asi 175. Na tom se bohužel dvojice měřičů ve třídě neshodly, takže jsme pak museli udělat průměr jednotlivých výpočtů. A výsledek?

Když si v kabinetě zapomenu nějakou pomůcku nebo si jdu uvařit kafe, tak to se tedy hoooodně nachodím enlightened  crying

 

 

V Češtině jsme si zase vyplňovali nějaká cvičení v našem novém procvičovacím sešitku. Věřím, že se na něj už těšíte! Je to sice mluvnice = vzory, ale užijete si i zábavu.

 

 

Vlastivěda: dokončili jsme kraje Moravy (str. 50 a 51) a zjistili jsme, že už jsme se dostali na úplný konec učebnice. Tak si ještě zkuste odpovědět na závěrečné otázky na str. 52. My to máme opravdu jednoduché, jelikož jsme z Prahy  wink

 

Přesto nás potrápily dvě moje otázky: 1) Čím se liší Středočeský kraj (plus Praha) a Kraj Vysočina od      všech ostatních krajů ČR?

                                                 2) Která je nejbližší jedna z nejvyšších "hor" Prahy v okolí naší školy?

 

 

A nakonec při Pracovkách jsme si dotvořili, tedy dovyškrábali naše sgrafita  smiley  Moc se všem povedla.

 

 

Hezký víkend a příští týden nashle!

My všichni školou povinní

 
« Zpět