Den fascinace rostlinami 2017

21.05.2017, 21:37, ZŠ

Tato akce je součástí celosvětového Dne fascinace rostlinami, který má připomenout, že bez svých „zelených přátel“ by lidstvo na Zemi dlouho nepřežilo. Akce se konala 18.5.2017 v botanické zahradě a v přilehlých prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kde byl zajištěn doprovodný program.


Navštivili jsme skleníky, kde nám lektorka osvětlila jak to bylo se vznikem fotosyntézy, jak se tropický kaktus dostal do Afriky, když všechny ostatní rostou v Americe, že banánovník není strom ale bylina a spoustu dalších zajímavostí. Poté jsme byli zasvěceni do pestrého světa svítících rostlin, kde nám byly ukázany na nejmodernějším mikroskopu ty nejzajímavější mikrostruktury rostlinné buňky. Žáci poté měli čas si projít celou zahradu a nakoupit různé sukulenty nebo si prohlédnout připravené venkovní expozice.

 

 
« Zpět