Dny geografie 2016

29.11.2016, 07:35, ZŠ

Dny geografie je název popularizační akce České geografické společnosti, která zájemcům z řad žáků základních a středních škol přibližuje, čím se dnes zabývají geografové na vysokých školách, ve vědeckých ústavech a v praxi a také, co mohou studovat jako studenti. 


Akce je mezinárodního významu, pochází z anglosaských zemí a navazuje ne jejich akce konkrétně na Geography Awareness Week, GIS Day a Day of Geography. Probíhá po celé České republice na různých místech např. na fakultách VŠ nebo ve vědeckých ústavech. 

Naši žáci z 8.B navštívili dne 23.11.  přednášku na katedře fyzické geografie, kde jim bylo přednášeno o problematice Šumavského národního parku. Dalé pak 25.11. žáci 6. ročníku se zúčastnili přednášky týkající se zdraví a toho proč jsme stále více nemocní a žáci 7. ročníku měli velice zajímavou přednášku o atmosféře, kde si zopakovali, co již ví o atmosféře ze zeměpisu a z fyziky ale dozvěděli se i nové zajímavé poznatky.

Na akci nechybel ani seminář ze zeměpisu, který navštivil výstavu s názvem Svět očima geografů a také si žáci zkusili hru geocashing.

 
« Zpět