Do lavic, zpátky do lavic

16.04.2020, 08:15, ZŠ

Dnes nemluvím o písničce Jarka Nohavici, ale o vystoupení ministra školství. Těšíte se?


Než však ten den nastane, máme před sebou ještě téměř 6 týdnů našeho virtuálního učení.

 


Tak pojďme na Češtinku: Z koncovek vzorů rodu mužského si zítra napíšeme malý testík. Protože to ale už možná začíná být nuda, mám pro vás na dnešek (trochu) nové učivo: podmět = podstatné jméno v 1.pádě a přísudek = určité sloveso. Oboje najdeme ve větě, zatím jednoduché a oznamovací, a na postup se podívejte do videa:  https://youtu.be/JLDAlfyqZXc  Získané informace si procvičte v článku Vrabec pod videem, tzn. určete podmět a přísudek = základní skladební dvojici v jeho prvních šesti větách yes

 


Matematička: Vyhlašuji krátký odpočinek od zlomků. Jestli si pamatujete, už umíme spočítat, před kolika lety byl sestrojen první parní stroj nebo založena Karlova univerzita. Podívejte se proto na str. 19 v červené knížce a popřemýšlejte nad úkolem, který vás tam čeká. Do kterého dalšího předmětu by se nám údaje z této stránky hodily?

 


Výtvarná výchova: Protože jsou mnohem zkušenější Youtuberky než já, posílám vám link na jednu, která radí, jak se připravit na první školní den: https://youtu.be/zhbGJk09IWc Určitě vám takový kreativní úklid pomůže nejen si vylepšit vaše pracovní místo, ale i najít spoustu papírů s úkoly a cvičeními, která po vás už (brzičko) budu chtít  devil

 

Držím palce!

Vaše třídní učitelka J.J
 

 
« Zpět