Dobrý den, všichni ze 4.A!

18.03.2020, 00:09, ZŠ


Tak jaké to je nechodit do školy? Nenudíte se už trošku? Určitě ne! Věřím, že poctivě děláte úkoly, co vám posílám. A jsem si jednoznačně jistá stoprocentní podporou Vašimi rodiči, kterým chci za jejich pomoc a trpělivost poděkovat. Tak co nás dnes zase čeká?!


Matematika: Pan Horák má cukrářskou profesi „v genech“. Podívejte se znovu na úlohu s jeho babičkou (str. 22/4). Ta mu poradila, aby pro svou cukrárnu jejich rodinný recept upekl z KOPY vajec. A protože včera jste si v ČT mohli spočítat nákup vajíček ve všech možných kombinacích, bude pro vás dnešní rada babičky Horákové určitě „hračkou“.


Takže: kolik je 1 kopa (stará číselná jednotka)? Kolik dávek vajec z receptu to je? Kolik mouky, tuku a cukru (v kg) bude p.Horák muset na rodinný recept objednat? A nakonec, kolik kousků cukroví upeče, jestliže z jedné dávky lze vykrájet 68 kousků?
A pro šťouraly enlightened   Kolik kousků má p.Horák nakonec k prodeji, když dva plechy po 24 kouscích připálil?

 

Čeština bude jednodušší.

 

Nejdřív posílám kontrolu včerejší práce:

r.m.živ. (jeden) 2.p.č.j. 4.p.č.j. r.m.neživ. (jeden) 2.p.č.j. 4.p.č.j.
Irové Ir Ira Ira rok rok roku rok
Patrika Patrik Patrika Patrika svátek svátek svátku svátek
patrona patron patrona patrona problémům problém problému problém
syn syn syna syna koronavirem koronavir(us) koronaviru koronavir(us)
osadníka  osadník osadníka osadníka kláštera klášter kláštera klášter
piráty pirát piráta piráta ostrovy ostrov ostrova ostrov
mnichem mnich mnicha mnicha trojlístku trojlístek trojlístku trojlístek
Bohu Bůh Boha Boha symbolů symbol symbolu symbol
(lidé) člověk člověka člověka oděv oděv oděvu oděv
hady had hada hada kloboucích klobouk klobouku klobouk

Máte-li vaši tabulku stejnou, zapište si dvě hvězdičky.

 

Včera jsem vás upozornila na stranu 96 a 100. Dnes si obě tyto stránky opravdu pečlivě pročtěte a (ústně) vypracujte.


Za „domácí úkol“ napište ze zadní strany do Příšery str.89/7 a požádejte rodiče, ať mi vaši hotovou práci ofotí/oskenují a pošlou na můj školní e-mail k oznámkování. Snad i nám taková „pošta“ bude fungovat bez problémů jako v dalších třídách.

 


Přírodověda: Tak kolik informací ze zadaného tématu Okolí lidských obydlí (str.53-61) jste už znali? Do normálního sešitu Přírodovědy si napište dnešní datum a nadpis Dělení zeleninypřekreslete obrázek ze str. 55. 

 

A nezapomněli jste na referáty? Napsala jsem rozpis do tabulky (zelené jsou už hotové). Domluvte se prosím mezi sebou a sami si vyberte některého z neobsazených živočichů = je jich tam opravdu ještě dost ( yes  ).

Rodové jm. Druhové jm. Referát
mravenec lesní yes
zmije  obecná Beáta+Lukáš
datel černý Petr  (a strakapoud?)
kukačka obecná Adéla
veverka obecná Ema P.+Sofie + Miki + Roman
kuna lesní Sabina
jelen lesní  
prase divoké David
liška obecná Tomáš+Kačka
lasice  hranostaj Klára+Viki
srnec obecný Api  (a jelen?)
zajíc polní Dáša
skřivan polní  
koroptev polní Jakub (a bažant?)
bažant obecný  
poštolka obecná yes
káně lesní Anna
krtek obecný yes
hraboš polní Jan+Ema L.
křeček polní Vanesa
kobylka zelená  
čmelák zemní yes
ještěrka obecná Vilém
vrabec polní yes
čáp bílý yes
sysel obecný Sára
hrdlička zahradní Denisa
kos černý yes
strakapoud velký  
netopýr hvízdavý "Pepa"

 

Čtení: Zapište si do Příšery, proč se Cookova loď zastavila v Rio de Janeiru, jak dlouho tam kotvila a zda tam vše proběhlo hladce. Vyberte si nejnapínavější úsek kapitoly a přečtěte ho (dramaticky) někomu z rodiny (ne domácím mazlíčkům, jako např. osmákovi  cheeky    cheeky  ).

 

Tělocvik je zase na vás, ale určitě si někam vyběhněte a trochu se protáhněte, snad bude celý den ještě pěkně.

 

(Doporučení: v ČT budou dnes v 10:50 opakovat "modrou" Vlastivědu a mají k ní i užitečný pracovní list).

 

Nashle zítra, třídní učitelka J.J.
 

 
« Zpět