Dva týdny doma!

25.03.2020, 07:59, ZŠ


Ano, dnes jsou to dva týdny, co jsme všichni zavření v našich domovech a čekáme, až se začne „blýskat na lepší časy“.


Tak pojďme na Matematiku.


V pátek jste řešili/y plot okolo vaší rozkvetlé louky. Kdo spočítal, že plot = obvod obdélníku bude dvakrát delší strana plus dvakrát kratší strana (o= 2.a +2.b), ten má velkou hvězdičku.


A teď zpátky k panu Horákovi. Nebojte, už finišuje. Dnes mu jeho manželka šije ubrusy na jeho šest stolečků. Šířka květované látky, kterou si vyhlédla v obchodě s textilem, je 70cm. Paní Horáková se rozhodla ušít ubrusy ve tvaru čtverce. Kolik metrů látky jí musí prodavačka odstřihnout?


Kolik krajky na olemování těchto ubrusů bude paní Horáková potřebovat? Pokud si nevíte rady, pomůže vám str.52 v modré knížce. A pokud je vám to jasné „na první dobrou“(tedy ihned), počítejte s tím, že každá krajka potřebuje ještě malý kousíček (2cm) na začištění = aby nebylo vidět, kde končí enlightened

 


Čeština: Na Youtube https://www.youtube.com/watch?v=pkrBZQ54khw máte ke kontrole včerejší tabulku. Dnes si vypracujte str.95/2 a 3 (stačí ústně) a str. 99/9 písemně! Protože tohle je to věčné trápení s kluky/ pány/ koňmi/ Josefy/ muži/ psy/ učiteli/ chlapy/ přáteli = nikdy pořádně nevíš, kdy doopravdy napsat měkké devil

 


Přírodověda: V neděli, tedy 22.3., se slavil Mezinárodní den vody. Do sešitu Přírodovědy si proto napište nadpis 22.3. Mezinárodní den vody a pod něj aspoň 4 věty, co považujete v souvislosti s vodou za důležitou informaci. No a samozřejmě OBRÁZEK!

 

Zároveň prosím pracujte na „zvířecích“ referátech. Viděla jsem už jednu moc hezkou prezentaci a několik papírových referátů (v tabulce označeno zeleně) Důležité: Pokud děláte referát ve dvojici, je jasné, že musí mít aspoň dvakrát tolik informací, než když ho píšete sami. Pokud byste se rozmysleli ještě pro některého z neobsazených živočichů, napište mi to, ať to opravím v naší tabulce z minulé středy. Děkuji.

 

 

Čtení: Třetí kapitola Tahiti je z celé Cookovy knížky nejdelší. Bude tedy fajn, když si ji „rozkouskujete“ do jednotlivých dní až do příštího pondělka. 

Ještě k druhé kapitole: Ví někdo z vás, proč museli námořníci jíst kyselé zelí?

 

 

Tak si ho, ze stejného důvodu, dejte taky a nezapomeňte na Tělocvik!
Zdraví třídní učitelka J.J.
 

 
« Zpět