Edison 2017

22.10.2017, 17:34, ZŠ

Po roční pauze se na naší škole opět uskutečnil projekt EDISON. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě porozumění jejich kultuře. Tento projekt je zajišťován prostřednictvím organizace AIESEC, která nám zprostředkovala pět stážistů. 


V pondělí 9. října jsme u nás ve škole přivítali Mikaellu z Kypru, Alinu z Rumunska, Kamrana z Ázerbájdžánu, Abdula z Maroka a Negar z Íránu.
Stážisté seznamovali anglicky naše děti se svými zeměmi, zvyky a nejrůznějšími zvláštnostmi. Děti měly možnost porovnat naši kulturu, ekonomiku a každodenní rutinu se zeměmi, které pro českého žáka zní exoticky a tajemně. Naši hosté strhávali žáky ve třídách k živým diskuzím i hrám. A naopak i naši žáci seznámili studenty s českou kulturou, pouštěli jim české písničky a připravili si pro ně kvíz o České republice.
Všechny aktivity po celý týden probíhaly v anglickém jazyce, což je hlavním přínosem tohoto projektu a doufejme, že u žáků podnítí zájem o učení se cizích jazyků. Samozřejmě nechybělo společné focení a výměna kontaktů.
Během celého týdne jsme obrazně procestovali Evropu, Asii a Afriku a projekt EDISON se setkal s velkým ohlasem u našich žáků, kteří ocenili jiný styl výuky, než na který jsou zvyklí.

Mgr. Barbora Machová
  

 

 
« Zpět