Exkurze do útulku v Praze - Tróji

21.02.2018, 18:39, ZŠ

Dne 12.1.2018 naše třída 5.A navštívila útulek pro opuštěná zvířata v Praze 8 – Tróji. Tato exkurze byla velmi zajímavá, neboť útulek, který vznikl v roce 1992 je v současné době největší svého druhu ve střední Evropě. Pod patronátem ho má Městská policie hl.m. Prahy.


Útulek disponuje veterinární nemocnicí a zázemím s koupelemi, perličkovou vířivkou a sušičkou pro psy, kteří se do útulku dostávají ve špatném stavu se zanedbanou srstí a nutnosti tedy i koupelové léčby. V útulku se starají o nalezené a odložené psy, kočky a jiná i exotická zvířata.

V rámci exkurze jsme přispěli sponzorským darem ve formě pamlsků a hraček. Dále žáci ze svého kapesného vybrali skvělých 500,- Kč jako finanční dar. Za tento příspěvek naše třída dostala na památku pamětní fotografii s poděkováním.

 

 
« Zpět