Festival vědy 2016

08.09.2016, 17:21, ZŠ

Festival vědy 2016, který dříve nesl název Vědecký jarmark, je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před čtyřmi lety.


Akci, která se konala na Vítězném náměstí jsme navštívili s žáky 9. ročníku a s žáky přírodovědného semináře.  Čekala na nás velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem nám byly představeny přírodovědné a technické obory. Žáci si mohli pomocí  hry i nevšedních pokusů zkusit práci vědců. Na festivalu byli přítomní zástupci škol, organizací a splečností  jako jsou Karlova Univerzita, ČVUT, VŠCHT, Česká zemědělská univerzita, Akademie věd, Národní technická knihovna, DDM hl.m. Prahy, ČEZ, UNIPETROL, Nestlé, Mobilní planetárium Praha a mnohé další. Jejich připravený program byl velice pestrý a žáci měli co dělat, aby všechny stánky obešli a připravené aktivity vyzkoušeli. Závěrem lze jen tedy říci, že se těšíme na další ročník!

 
« Zpět