Festival vědy 2017

07.09.2017, 20:12, ZŠ

Festival vědy 2017,se stejně jako loni uskutečnil na Vítezném náměstí v Dejvicích. Jedná se o společný projekt vysokých škol, akademických a volnočasových institucí, který vznikl již před pěti lety.


Tento jedinečný festival jsme navštívili s žáky 8. a 9. ročníků. Čekala na nás velká vědecká laboratoř pod širým nebem. Populárním a interaktivním způsobem nám byly představeny přírodovědné a technické obory. Žáci si mohli pomocí hry i nevšedních pokusů zkusit práci vědců a jako motivaci měli připraveny i drobné ceny za splnění úkolu.

Na festivalu byli opět přítomní zástupci škol, organizací a splečností jako jsou Karlova Univerzita, ČVUT, VŠCHT, Česká zemědělská univerzita, Akademie věd, Národní technická knihovna, DDM hl.m. Prahy, ČEZ, Zdravotní záchranná služba a mnohé další. Jejich připravený program byl velice pestrý a zábavný a i přes nepříznivé počasí si žáci akci užili. 

 

 
« Zpět