Hradec Králové

10.05.2017, 13:16, ZŠ

3. a 4. května proběhly na naší škole projektové dny 2.stupně. Vydali jsme se do Hradce Králové, který je přezdíván "salon republiky" , protože zde nalezneme výstavní architektonické stavby od gotiky až po současnost. 


Naši prohlídku jsme začali v historickém centru Hradce Králové-na Velkém náměstí, kde jsme navštívili Galerii moderního umění. Ve čtyřech patrech jsme měli možnost prohlédnout si stálou expozici "Proměny obrazu", která sleduje vývoj českého výtvarného umění od přelomu 19. a 20. století až po tvorbu současných umělců. Dále nás zaujala výstava Příběh dnes/s/. Jedná se o výstavu současné české figurální malby, která zobrazuje figury, které mají vztahy k reálnému světu a příběhy jsou dnešní. Po návštěve galerie nás čekal výstup po 226 schodech na Bílou věž, která je dominantou Velkého náměstí. Výstup stál za námahu, protože se nám nabídl krásný výhled na Hradec Králové a jeho okolí. Také jsme si všimli neobvyklého měření času na hodinách na této věži-malá ručička ukazuje minuty a velká hodiny. Poslední zástávkou bylo Muzeum východních Čech. Tato krásná budova byla postavena podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909-1912 a byla prohlášena v roce 1995 národní kulturní památkou. My jsme zde uskutečnili exkurzi do období mezi světovými válkami a seznámili jsme se s úrovní hygieny a lékařské péče. Během interaktivního programu jsme si mohli vyzkoušet masáže přístroji, které se používaly v období první republiky. Děvčata si mohla vyzkoušet přebalení miminka látkovými plenami nebo jsme si mohli prohlédnout exponáty, které se používaly při návštěvě zubního dentisty. 

Naše zážitky jsme další den prodiskutovali a zpracovali ve skupinkách ve škole. Všem se nám projekty moc povedly a tento výlet a formu výuky jsme si užili. 

 
« Zpět


Diskuse: "Hradec Králové"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře