JAK TO BYLO TENTO TÝDEN

12.10.2019, 18:28, ZŠ

Mám takový pocit, že každý týden začínáme zcela od začátku.

Je  opravdu nezbytné, aby děti měly denně ořezané pastelky.(s kopyty a špačky se vážně nedá psát, pastelka musí být dostatečně dlouhá).

Denně pracujeme se skládací abecedou - někteří nemají desky s písmenky. V deskách budou POUZE písmena m, a, á , v obou velikostech - velká i malá. V pondělí přibyde L,l. Ostatní písmenka, prosím, vyndejte. Zbytečně se zdržujeme hledáním těch, která potřebujeme.

Prosím o procvičování "diktátu" písmen (např. velké Á, malé m,...) Nyní skládáme i slabiky. Nejen skládat, ale i přečíst s dodržením délky samohlásek.

V matematice často dětem chybí a neví, kde jsou, kartičky s čísly.

Domácí úkoly jsou na druhý den. Pokud mi někdo přinese úkol v prac. sešitě ráno ve dni, kdy tento předmět máme (kromě těch, kdo chyběl), nemohu mu úkol opravit. V důsledku se jedná o nesplněný úkol.

Hledáme pracovní sešity na AJ. Šimon tvrdí, že nedostal, Eda tvrdí, že nemá, Viktorka také postrádá. Prohledejte, zkontrolujte - s neustálým zapomínáním něčeho mi dochází síly a energie.Na Aj by měly děti nosit pracovní sešit a učebnici.

Tento týden byl pro někoho opravdu nevydařený.Neměl, nedal, hledal, chybělo.

Věnujte, prosím, pár minut denní kontrole připravenosti tašky Vašeho zlatíčka do školy. Pokud jim něco chybí, jsou z toho nešťastné a nemohou pracovat.

Do dalšího týdne bez zapomínání.

Děkuji tř. uč. J. Součková