Je pondělí 16.3. Začíná nový týden a karanténa

16.03.2020, 07:50, ZŠ


Nás to ale „nerozhází“. Šup na Češtinu – SLOH: Napište si datum do Příšery. Podívejte se na str. 74/11 a odpovězte. Vymyslete si sami podobný příklad (např. kobylka = malá kobyla, k. na houslích, luční k.) Potom vyřešte str. 89/9 . A zase najděte podobná slova (třeba otec – ocet, nohy – hony…) Nakonec si všimněte str. 82/9. Do sešitu napište 5 dalších cizích slov, která běžně denně používáme (tramvaj, chemie …)

 

Matematika: Náš pan Horák si hledá spolupracovníky. Našel pana Malého. Přečtěte si o něm slovní úlohy na str. 45/2 a), b) a 3 a vypočítejte je písemně. Kromě kávy bude pan Horák vařit i čaje. Co mu může nabídnout bylinářka Strouhalová? Vypočítejte ještě str. 45/7. S úlohami si zopakujte jednotky hmotnosti. A nekončící procvičování násobilky je u nás samozřejmostí  wink

 

Čtení: Městská knihovna nabízí knížky ke stažení na www.e-knihovna.cz

 

Najděte si tam James Cook – První cesta kolem světa. Je to deník významného mořeplavce a objevitele a kdo se rád dívá na Piráty z Karibiku, dočte se, jak takové cestování po moři vypadalo doopravdy.


(Dobrovolné: V České televizi bude v 10:50 vysílat Učítelka procvičování vyjmenovaných slov)

 

Zítra nashle! Třídní učitelka J.J.

  

 
« Zpět