Kamarád ježek

15.12.2017, 14:00, ZŠ

Máme ve škole ježka. Projekt Kamarád ježek od záchranné stanice Lesů hl.m. Prahy umožňuje dětem z pražských škol vyzkoušet si práci zvířecího ošetřovatele a po celou zimu společně pečovat o malého ježečka, který by mrazivé měsíce ve volné přírodě nepřežil.


Do škol se dostávají pozdní ježčí mláďata, která před zimou do své péče přijímá Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Jsou to ježci, kteří se v přírodě na podzim nestihli dostatečně vykrmit a dosáhnout hmotnosti nezbytné k tomu, aby zimní měsíce mohli přečkat v zimním spánku. V záchranné stanici proto zůstávají až do jara. Děti se pod odborným dohledem ošetřovatelů záchranné stanice učí zodpovědnosti za svěřené zvířátko a starají se o něj tak, aby mělo na jaře dostatek sil a mohlo se vrátit zpátky do pražské přírody. V naší škole se o ježečka stará třída 8.B a klidné místo pro ježečka se našlo v kabinetě biologie. 

 
« Zpět