KARLOVY VARY a 9.A – PROJEKTOVÝ DEN

25.06.2014, 19:49, ZŠ

Vybrali jsme si toto město, protože už jsme na projektových dnech byli – v Brně, v Olomouci, v Hradci Králové a v Kutné Hoře – do Ostravy nám to připadalo daleko a do Českého Krumlova bychom potřebovali alespoň dva dny. Tak proto KARLOVY VARY!!!


Cestu jsme si zvolili autobusem se Student Agency, kde nám byl poskytnut servis s nápoji, denním tiskem nebo volbou poslechu hudby či sledování filmu.
Vystoupili jsme na zastávce Terminál, Karlovy Vary a vychutnávali si pěší procházku tímto lázeňským městem.
Přibližně kolem roku 1350 uspořádal císař Karel IV. při svém pobytu v Lokti výpravu do loketských lesů, kde nechal na místě údajného pramene založit lázně nazvané Horké Lázně u Lokte, které byly později přejmenované na Karlovy Vary. Následně dne 14. srpna 1370 Karel IV. udělil lázním městská práva stejná jako v Lokti.
1775 Johann Georg Pupp položil základ rozvoji hotelu Grandhotel Pupp.
V roce 1807 začíná ve městě výroba likéru Becherovka, který se v následujících letech stane známým nejenom v Česku ale také ve světě.. Koncem 19. století se mění Karlovy Vary také architektonicky. Stále více se prosazuje historizující styl staveb (neoklasicismus, neobaroko, neorenesance). Největší vliv na celkový vzhled lázeňského města mají v tomto období především stavební projekty firmy Fellner a Helmer, podle jejichž návrhů vzniká ve městě asi 20 budov - mimo jiné také Grandhotel Pupp, divadlo, Císařské lázně, kolonáda Sadového pramene a Vřídelní kolonáda (dnes již neexistující).
Během první republiky je ve městě roku 1929 otevřeno letiště Karlovy Vary, které umožňuje pohodlné cestování pro majetné turisty. Po druhé světové válce dochází v Karlových Varech podobně jako jinde v Česku k vysídlení německého obyvatelstva do Německa. Roku 1946 vzniká Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, který město proslavil ve světě a každoročně láká množství filmových nadšenců a známých celebrit z celého světa.
Mgr. Blanka Šebestová

 
« Zpět