KINDERIÁDA

13.10.2010, 08:44, ZŠ

Za slunečného počasí se v úterý 21. 9. 2010 uskutečnilo pražské kolo Kinderiády. Soutěžilo 42 družstev po osmi až deseti žácích 2. - 5. tříd z 35 škol z Prahy a okolí.

Průběh soutěže:

chlapci a dívky se nejdříve rozcvičili, poté začali závodit v soutěžních disciplínách podle ročníků v běhu na 60 m, skoku z místa, hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky a štafetě na 4x 60m.

Během soutěží se děti mohly občerstvovat pamlsky společnosti, jež dala název soutěži.

Jak jsme si vedli?

Naše škola nevyhrála, ale poslední jsme rozhodně nebyli. Vzhledem k tomu, že jsme se zúčastnili teprve podruhé, je celkové 28. místo příslibem do budoucna ... Umístění v jednotlivých disciplínách tomu nasvědčuje.

Z druhých tříd se Linda Unčovská umístila celkem na 18. místě, Jiří Paleček na 22. místě, třeťáci Jana Summerová obsadila 15. místo a Stanislav Benda skončil na 19. místě, čtvrťáci Tereza Vokolková a Zuzana Beránková skončily na 23. místě, Michal Ferenc byl celkově na 20. místě, páťačka Linda Beková skončila na 31. místě, páťáci Jiří Slavíček a Alex Tůma se dočkali 18. místa v celkovém pořadí.

Zkrátka Kinderiáda se pořadatelům i našim malým atletům vydařila a všichni se těšíme na její další ročník.

Mgr. Jiří Krupička