Koloběh vody (21)

08.06.2020, 17:00, ZŠ

I když dnes nemáme Přírodovědu, oba dnešní svátky s vodou souvisejí  enlightened


Jednak slavíme Mezinárodní den oceánů, při němž si připomínáme, jak jsou moře (neznečištěná plasty a ropnými skvrnami) důležitá pro náš život, jednak má svátek sv.Medard.

A "Medardova kápě 40 dní kape", čili když prší 8.června, bude prý pršet víc než měsíc. A to je dobře. Voda v Česku mizí, a jestliže se konečně v podobě deště objeví, tak většinou způsobí povodně. 

 

Dnes jsme si proto řekli, jak se v takových situacích zachovat, a taky jsme si připomněli, že za sucha i povodně si v poslední době může člověk bohužel převážně sám. 

 

 

Ale na veselejší téma! Blíží se prázdniny, při kterých letos můžete navštívit třeba nějaký z našich zachovalých středověkých hradů a zřícenin. K tomu se váže i pracovní list ve vašem e-mailu. A protože jsme měli Sloh, zopakovali jsme si, jak by vypadalo Vypravování o návštěvě takového hradu, jak by měl vypadat jeho Popis a jak Internetové stránky nebo Oznámení/pozvánka na nějakou letní hradní akci. Tohle všechno už umíme vytvořit a napsat!

 

 

A protože už zrají jahody, spočítali jsme v Matematice slovní úlohu o babičce, která má na záhonku 63 jahod. 7 vnoučatům rozdá buď spravedlivě 1/7 každému, nebo se jí to nechce počítat a dá každému víc než 6 jahod a méně než 9. Zapište si obě části slovní úlohy do sešitu a vypočítejte. 

 

 

Pak si ještě trochu zazpívejte jako my a hurá, pokračuje se zítra!

 

My všichni školou povinní

 

P.S.

1) do středy/čtvrtka máte všichni za DÚ dokončit všechny!! zadané Sciotesty. Kdo už je hotov, toho chválím.

 

2) Škola opravdu končí za 21 dnů (viz datum). Vysvědčení se bude rozdávat v pátek 26.6., takže od pondělí 29.6. začínají druhé/dloooouhé prázdniny  cheeky cheeky cheeky

J.J.

 

 

 

 

 

 

 

 
« Zpět