LONDÝN 2014 - 8. 3. 2014 - 12. 3. 2014

20.02.2014, 09:10, ZŠ

LONDÝN 2014 - ZŠ ŠPITÁLSKÁ 8.3. – 12.3.2014

Program:


1.DEN odjezd od školy v odpoledních hodinách.


2.DEN přeprava přes kanál La Manche a odjezd do Londýna k nejstaršímu parku Greenwich, jenž protíná nultý poledník. Procházka parkem a návštěva městečka, možná prohlídka královské observatoře a největšího muzea námořnictví ve Velké Británii – National Maritime Museum. Odpoledne projížďka lodí po Temži k Houses of Parliament a pěší procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie Londýna – Big Ben, Westminster Abbey, přes St. James´s Park k Buckingham Palace, dále Downing Street, Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona, prohlídka londýnské galerie The National Gallery (nejvýznamnější sbírky světového malířství), tržištěm Covent Garden přes Soho na Piccadily - osobní volno.
Od Buckingham Palace se vydáme k Hydeparku-zelené plíce města, zastavíme se v části Sheperd Market - oáze klidu, kde se odehrávaly May Fairs - květnové trhy s obilím a zvířaty. Kolem Speakerś corner (řečnický koutek) v Hydeparku se dostaneme na rušnou Oxford street - osobní volno v nákupním centru Primark. Možnost návštěvy Science či Natural Museum .Večer ubytování v Londýně v rodinách.


3.DEN – vydáme se do královského města Windsor, možná prohlídka Windsor Castle - největší obydlený zámek na světě, bývalé sídlo anglických králů a víkendová rezidence královny Alžběty II. Procházka městečkem Eton k E. College – nejstarší a nejelitnější chlapecké soukromé škole založené Jindřichem VI. Odpoledne návštěva zábavního parku Legoland Windsor se spoustou atrakcí. Ubytování v rodinách.


4.DEN LONDÝN - od katedrály sv. Pavla pěší procházka kolem Bank of England, Monumentu k Tower of London - prohlídka hradu včetně královské klenotnice, poté přesun přes doky sv Kateřiny, nejznámější londýnský most Tower Bridge, k válečnému křižníku HMS Belfast Návštěva British Museum. Dále procházka podél Temže kolem lodi F. Drakea Golden Hind, Millenium Bridge a dalších památek k obřímu kolu London Eye - večerní projížďka.
V podvečer odjezd k přepravě do francouzského přístavu Calais.


5.DEN návrat do ČR ke škole v dopoledních až odpoledních hodinách.


NOVINKA! - naši průvodci podají na vybraných památkách výklad v anglickém jazyce.
 


 
« Zpět