Muzeum Antonína Dvořáka a 8.A

12.12.2011, 10:18, ZŠ

Koncem listopadu naše třída 8. A navštívila v rámci hudební výchovy Muzeum Antonína Dvořáka.


Jeli jsme metrem na Karlovo náměstí, a pak jsme hledali budovu v ulici Na Karlově. Objevili jsme krásnou budovu muzea. Uvnitř byla výstava v přízemí i v prvním patře. Paní lektorka nás přivítala a vyprávěla nám o skladatelově životě. Ukázala nám jeho stůl, kde Dvořák tvořil svá díla; diplomy, které obdržel na různých světových institucích; zhlédli jsme dobové fotografie, sochy autora i slavnostní hábit, ve kterém diplomy přebíral. První patro bylo kouzelné svým interiérem, neboť strop koncertní sítě byl vymalován antickými motivy, postavami i bájemi. V tomto sále jsme poslouchali Dvořákovy nejznámější skladby a odpočívali. Vedle koncertní síně byla výstava předmětů, které autor používal, výstava fotografií, plakátů premiér Dvořákových oper a dobových ručně psaných poznámek. Za úkol jsme měli vyplnit naše pracovní listy, které měly prověřit náš pozorovací talent a naše znalosti. U pokladny jsme si mohli zakoupit nějaké suvenýry s tváří autora nebo turistickou známku. Celá výstava se nám líbila.
Pavlína Pokorová, Dana Pokorná - 8.A

 
« Zpět