Návštěva planetária a Stromovky

17.04.2017, 20:18, ZŠ


Ve středu 5.dubna jsme navštívili planetárium hl. města Prahy ve Stromovce. Měli jsme objednaný pořad "noční obloha", ve kterém jsme se seznámili s nejzajímavějšími souhvězdími severní a jižní polokoule. Obdivovali jsme krásu řady astronomických objektů pozorovatelných pouhým okem nebo dalekohledem. Viděli jsme jednotlivé planety sluneční soustavy. Pořad byl velmi zajímavý a díky němu jsme schopni lépe rozpoznat jednotlivá souhvězdí na obloze. 

Po skončení pořadu v planetáriu jsme šli na procházku do parku Stromovka, kde jaro bylo už v plném proudu a my jsme vedle kvetoucích narcisů, "zlatého deště" a dalších dřevin, měli možnost obdivovat unikátní zavlažovací systém ze 16.století-Rudolfovu štolu, která je světovým unikátem. 

 
« Zpět


Diskuse: "Návštěva planetária a Stromovky"
Datum: Jméno: Komentář:
- Žádné komentáře -
Přidat komentář | Zobrazit všechny komentáře