Nejvyšší hora, nejvyšší čas (10)

19.06.2020, 16:05, ZŠ

Chválím poslední 4 ze studentíků domácích, kteří dnes v pořádku vrátili učebnice a klíček. Školním dětem připomínám lepení a gumování knížek, které všechny odevzdají v PONDĚLÍ !!!

Tyto stránky sledujte i příští týden. Budou zde informace k poslednímu dni školy.

Dnešní Geometrie: dělali jsme tu síť pavouka, co jsem posílala včera. Vy si napište závěrečný test, který jste měli slíbený. Školáci už ho dostali zpět oznámkovaný. Vy si ho zkontrolujte s rodiči nebo sourozenci.

Čeština: Zase jsme si udělali zápis (letos poslední):

6. Příslovce: (JAK, kde, kam, proč, kdy)

pozor:   nahoře (přísl.)         na střeše (slovo s předložkou)

dolů (přísl.)              do lesa (slovo s předložkou)

7. Předložky: souvisejí s pády (pozor na předpony)

pod stolem (zvlášť = předložka)          podložit (předpona)

bez tebe                                           bezzubý

neslabičné: v, z, k, s

8. Spojky: (Miki nám četl všechny české spojky, které našel na Wikipedii  enlightened enlightened

9. Částice ...

10. Citoslovce: pamatuj!  Žába hop (přísudek) do vody.  Hop, skočila žába do vody. (citoslovce "pohybu" oddělené čárkou)

Vlastivěda: Znovu jsme si prošli slepou mapu českých řek. Udělejte to taky! Jednak je pak můžete v létě sjíždět na lodích, jednak je ostuda, když někdo neví, kde teče Labe, Sázava nebo Odra  blush

A pro vás doma ještě seznam nejvyšších "hor" hlavního města:

Výška vybraných míst v Praze:
Teleček – 399 m n. m.
Bílá Hora – 381 m n. m.
Ládví – 359 m n. m. (nejbližší "hora" od Vysočan)
Děvín – 310 m n. m.
Petřín – 318 m n. m.
Vítkov – 270 m n. m.
Vyšehrad – 231 m n. m.

Takže si honem vypracujte (skoro) poslední úkoly  wink   a nashle příští pátek při vysvědčení!

My všichni školou povinní