NOC S ANDERSENEM

01.06.2012, 14:36, ZŠ

Od roku 2000 probíhá každý rok na přelomu března a dubna na více než 1000 místech naší planety NOC S ANDERSENEM.

Akce je pořádána ku příložitosti oslavy narození slavného dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena (2.4.1805 – 4.8.1875). Mnohé z jeho156 pohádek se staly klasikou: Princezna na hrášku, Ošklivé
káčátko, Císařův slavík, Císařovy nové šaty, Malá mořská víla…..

Pocházel z velmi chudých poměrů. Celá rodina žila a spala v jedné místnosti. Na jaře roku 1872 spadl z postele a vážně se zranil. Již nikdy se zcela neuzdravil. Zemřel 4. srpna 1875 a jeho pohřeb byl vyhlášen dnem národního smutku.


V letošním roce proběhla na naší škole Noc s Andersenem 29. března. S kamarády jsme se moc těšili a vůbec jsme netušili, co nás čeká. Doma jsme si připravili do batůžků nejnutnější věci včetně spacáku a oblíbené knížky. Maminky nám zabalily spoustu dobrůtek, před školou jsme dostali pusu na dobrou noc a hurá do třídy.

Sešlo se nás několik tříd z prvního stupně, poslechli jsme si o životě a díle H. Ch. Andersena, které bylo provázané s promítáním nejrůznějších obrázků, plněním úkolů a ukázkou pohádky O ošklivém káčátku.

Pak nás pani učitelka rozdělila do skupinek. Hráli jsme hry a soutěžili. Odměna byla opravdu lákavá a zároveň jsme se hodně nasmáli.

Nakonec jsme si i zatančili na pohádkové diskotéce a zaspívali si několik písniček z pohádek s naším panem školníkem.

Když nastal čas, převlékli jsme se do pyžam, vyčistili si zoubky, připravili spacáky a karimatky, uložili se a pani učitelka nám četla na dobrou noc pohádku z knihy O chlapci, který spadl z nebe.

Byl to super zážitek, už teď se všichni těšíme na příští pohádkovou noc .

 
« Zpět