OVOV – republikové finále

27.09.2013, 13:53, ZŠ

Ve dnech 5. - 8. 9. 2013 se dva zástupci ZŠ Špitálská zúčastnili republikového finále soutěže OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Jedná se o závod, jenž ve dvou dnech dokonale prověří fyzickou zdatnost závodníků. Každý z nich absolvuje deset disciplín - běh na 60m, skok daleký, hod 2kg medicinbalem, shyby, skoky přes švihadlo (nebo plavání), trojskok z místa, kliky, leh-sed, hod míčkem a driblink s basketbalovým míčem (nebo běh na 1000m).
 


Závod proběhl za krásného počasí a příjemné atmosféry na stadionu Evžena Rošického v Praze. Patrony projektu jsou bývalí olympijští vítězové Robert Změlík a Roman Šebrle, kteří se později zúčastnili exhibičního závodu osobností. Na stadionu byli také přítomní výborní sportovci let minulých - Dana Zátopková, Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová nebo Šárka Kašpárková.
Žák Jiří Marek obsadil v kategorii chlapců narozených v roce 1999 se součtem 6986 bodů velice hezké 60. místo ze 126 zúčastněných závodníků. V souběžně probíhajícím závodu učitelů obsadil Mgr. Josef Fixa s celkovým počtem 6263 bodů v konkurenci 48 kolegů a kolegyň konečné 33. místo.
Všichni účastníci bydleli po celou dobu akce v areálu vysokoškolských kolejí na Strahově, kde jim byla poskytnuta strava a pitný režim. Také je potřeba ocenit výbornou organizaci závodu, pořadateli a rozhodčími byli mj. členové Armády ČR a Policie ČR, kteří pomohli ke zdárnému průběhu akce.
                                                                                                                           

                                                                                                                                   Mgr. Josef Fixa

 
« Zpět