Přírodovědná soutěž Zelená stezka

02.12.2015, 17:54, ZŠ

V letošním roce jsme se poprvé zúčastnili soutěže Zelená stezka pořádanou Mladými ochránci přírody (MOP). Zájem z řad dětí byl velký, a to i přes skutečnost, že se soutěž konala v sobotu. Podařilo se nám proto vytvořit jeden tým v každé kategorii (mladší a starší žáci).
 


Dne 3.10.2015 se vyrazilo s počtem 20 dětí na soutěž na Divokou Šárku. K soutěžnímu místu jsme zpočátku trošku bloudili, ale nakonec se nám ho podařilo najít. Děti v rámci týmů byly rozdělené do několika hlídek po dvou až třech členech a na připravenou stezku chodily v desetiminutových intervalech. Na stezce je čekalo 9 stanovišť, kde odpovídaly na otázky z různých přírodních témat (botanika, zoologie, geologie, astronomie apod.). V mezičasech než na každou hlídku přišla řada, nebo pro ty, co již dosoutěžili, byly připraveny různé aktivity (trampolína, logická hra s kruhy, souboj s meči, poznávání přírodnin apod.)
Díky velké snaze a vědomostem dětí jsme získali 1.místo v kategorii mladší žáci a 3.místo v kategorii starší žáci.
 

Za kategorii mladších žáků soutěžili: Daniela Halytsya, Eliška Víchová, Adélka Císařová, Sára Eva Petříková, Michal Beneš, Pavel Krob, Patrik Hrdlička, Antonio Somma, Břeťa Fidra, Terka Bělehrádková, Kristýna Ledvinová.

 

 

Za kategorii starších žáků soutěžili: Terka Srbková, Vašek Sikyta, Linda Dostálová, Natálka Vyskočilová, Adéla Robejšková, Terka Karbanová, Anežka Eklová, Kristýna Kuzmiková, Adam Zeman.


 

 
« Zpět