PROJEKT EDISON 2016

24.02.2016, 18:22, ZŠ

Již pátým rokem naši školu navštívilo šest vysokoškolských studentů z celého světa zapojených do jednoho z rozvojových projektů v rámci Agentury AIESEC Praha, kteří v anglickém jazyce vyučovali po celý týden od 1. -5.2.2016 žáky druhého stupně – od 6.-9. ročníku:
Kevin Ali Sesarianto z Indonézie, Merve Caga z Turecka, Hend Hisham z Egypta, Soso Su z Číny, Anna Mikeladze z Gruzie a Nadia Steblynska z Ukrajiny.
 


Tito studenti si připravili v angličtině poutavé prezentace o své zemi, odkud pochází. Představili tak žákům geografii, politickou a ekonomickou situaci, kulturu, zvyky a tradice, náboženství, architekturu, tance, národní kroje, hry a jiné aktivity.

Žáci si tak v praxi po celý týden vyzkoušeli každodenní komunikaci v anglickém jazyce, naučili se klást otázky na cokoli, čemu by nerozuměli, vzdali se nějakého ostychu, že by mluvili s chybami a především navázali opět kontakty přes facebook po celý další rok. Pohybovali se tak v „mezinárodním prostředí“ od první až po tu šestou vyučovací hodinu.

Mgr. Blanka Šebestová
 

 
« Zpět