PROJEKT EDISON

11.04.2013, 14:42, ZŠ

Již druhým rokem naši školu navštívilo deset vysokoškolských studentů z celého světa zapojených do jednoho z rozvojových projektů v rámci Agentury AIESEC Praha, kteří v anglickém jazyce vyučovali po celý týden od 11. - 15. 2. 2013 žáky druhého stupně:


Jaime Sanchez a Rafael Sampaio z Brazílie, Romuliana Marbun z Indonézie, Maria Dobrodum z Ruska, Cemal Alat z Turecka, Melanie Nielsen z Argentiny, Romina Escobar z Uruguaye, Tamil YaIskakova z Kazachstánu, Jiyoung Han z Jižní Koree a Leyset Rosada z Kostariky.

Tito studenti si připravili v angličtině poutavé prezentace o své zemi, odkud pochází. Představili tak žákům geografii, politickou a ekonomickou situaci, kulturu, zvyky a tradice, náboženství, architekturu, tance, národní kroje, hry a jiné aktivity.

Žáci si tak v praxi po celý týden vyzkoušeli každodenní komunikaci v anglickém jazyce, naučili se klást otázky na cokoli, čemu by nerozuměli, vzdali se nějakého ostychu, že by mluvili s chybami a především navázali opět kontakty přes facebook po celý další rok. Pohybovali se tak v „mezinárodním prostředí“ od první vyučovací hodiny až po tu šestou vyučovací hodinu, neboť rozvrh byl rozdělen tak, aby se během jednoho dne vystřídaly nejméně dvě až tři národnosti.

Mgr. Blanka Šebestová

 
« Zpět