Projekt EDISON

20.02.2014, 09:01, ZŠ

ZŠ Špitálská - Projekt Edison 2014

Po celý první únorový týden ve dnech 3 . -7 . 2. 2014 jsme trávili zajímavou výuku jen v anglickém jazyce s dvanácti vysokoškolskými studenty z celého světa. Navštívila nás Leah z Číny, Shervin z Austrálie, Chumin z Nového Zélandu, Lara z Brazílie, Nino z Gruzie, Hyunju z Jižní Koreje, Lilit z Arménie, Vasilena z Bulharska, Chi-fu z Thajska, Mohamed z Egypta, Florencia z Argentiny a Subleen z Indie.
S pomocí mezinárodní studentské organizace AIESEC , která studentům zprostředkovává praxi formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci, konáme tento projektový týden na naší škole již třetím rokem. Projekt je zaměřený na multikulturní porozumění, zvýšení komunikační úrovně cizích jazyků a na rozvoj kreativity a bourání stereotypů.
Výuka v 6. -9. ročníku byla rozdělena na velké a malé prezentace ve všech třídách, ze kterých si žáci vypracovávali vlastní tvůrčí projekty v anglickém či českém jazyce, které byly odevzdávány vyučujícím k jejich ohodnocení. Děti se tak dozvěděly o historii Egypta, kdo byli Aborginiové - původní obyvatelé Austrálie, o Iránu – jeho památce UNESCO Persepolis, o Indii – zemi několika náboženství a jejich toleranci, se sedmým divem světa Tajmahal – z úst tamních mladých obyvatelů, kteří ve své zemi studují, žijí a plánují si budoucí kariéru ve světě.
Každý ze studentů představil dětem jejich národní sport, národní kuchyni, měnu, úřední jazyky, jednoduché věty a pozdravy v jejich rodné řeči – každý si mohl napsat své jméno v čínštině a vyzkoušet si mluvit všemi tyto jazyky. Po celý týden byly hojně využívány interaktivní tabule s nádhernými fotkami s faunou i flórou, záznamy z běžného všedního života domorodců, a také s místní kulturou a tancem.
Během týdne studenti trávili čas s našimi žáky i mimo školu – zašli si do kavárny zdokonalit svoji angličtinu, zabruslit si na Harfu nebo jen tak na procházku městem – Praha byla pro všechny prostě úžasná!! Mnozí tak zůstávají v kontaktu přes facebook a jejich kamarádství trvá.
Žáci tak po celý týden mohli obdivovat odvahu studentů cestovat po světě, chuť poznávat nové věci a prosadit se.
Mgr. Blanka Šebestová
 


 
« Zpět