Projekt EDISON na ZŠ Špitálská v Praze 9

01.06.2012, 16:30, ZŠ

• Ve dnech 12. - 16. března 2012 u nás proběhl projekt EDISON, který funguje pod záštitou MŠMT a jeho cílem je především podpora mezikulturního vzdělávání na školách. Projekt probíhá v 7 městech České republiky, a poté se studenti přesunují do dalších měst v Evropě – do Německa, Rakouska, Maďarska, Polska.


Do naší školy přijela skupina 10 zahraničních vysokoškolských studentů z různých zemí: Mateus, Jago, Gabi a Anna z Brazílie; Rex, Chanel a Rina z Číny; Diego z Peru; Mája z Makedonie a Luky z Nigérie.
Projekt proběhl na II. stupni, kde se každý den jednotlivé třídy seznamovaly s jazykem dané země – žáci se naučili základům španělštiny, psát základní čínské znaky; dozvěděli se za pomoci zajímavého vyprávění o dané kultuře země, jak se tamní lidé oblékají a co znamenají jednotlivé části oblečení a jaký mají význam. Žáci porovnávali zeměpisné znalosti naší země s jejich zemí. Dle poutavých prezentací se dověděli o dějinách, poučili se o daném jídelníčku přednášejících a vyzkoušeli si místní např. brazilský tanec, makedonský lidový tanec a Nigerijec Luky dokázal nádherně hrát na kytaru, zpívat a tančit.
Všechny aktivity proběhly v anglickém jazyce, takže si děti osvojily konverzační dovednosti, naučili se nestydět se mluvit, rychle reagovat anglicky na danou otázku, někdo z žáků ve třídě převzal i roli tlumočníka.
• Přínosem pro naši školu byla podpora mezikulturního vzdělávání a nový pohled žáků, rodičů a okolí na kreativní činnost školy. Naučili jsme se přijmout názory a jiné podání výuky zahraničních studentů, kteří byli moc milí.
Mgr. Blanka Šebestová, Základní škola Špitálská, Praha 9
 

 
« Zpět