Projektové dny

26.06.2013, 13:37, ZŠ


Ve čtvrtek 23. 5. 2013 se třídy 6. A a 6. B vydaly na Pražský hrad a na Petřín. Cestou na Hrad žáci procházeli Nerudovou ulicí, kde si prohlíželi domovní znamení. Prošli kolem chrámu sv. Víta k budově Starého purkrabství, kde navštívili Muzeum hraček, kde si prohlédli hračky od antického Řecka až po současnost. Poté prošli celým areálem Hradu, kde si povídali o jednotlivých stavbách a památkách.
Cestou na Petřín trochu pršelo, ale to neubralo nic na dobré náladě, která vyvrcholila v zrcadlovém bludišti, kde se pořádně nasmáli. Škoda, že nevyšla návštěva muzea miniatur, kde čekalo na vstup příliš velké množství turistů!
 


Během druhého projektového dne (7. 5. 2013) zpracovávali žáci informace z exkurze.
Nejlépe se jim vydařily kresby domovních znamení. Ty byly spolu s dalšími pracemi umístěny na nástěnku na chodbě.
Projektové dny 6. tříd se vydařily, žáci získali množství zážitků a dozvěděli se mnoho zajímavostí ze svého města.
 

 
« Zpět