PROJEKTOVÉ DNY - OLOMOUC

18.10.2010, 10:07, ZŠ

V pondělí 5. 10. a v úterý 6. 10. 2010 na naší škole proběhly projektové dny určené žákům 2. stupně.

V rámci poznávání naší vlasti jsme se tentokrát zaměřili na Olomouc. V pondělí jsme se zabývali teorií. Vyučující jednotlivých předmětů připravili úkoly,které se týkali cesty do Olomouce, samotného města a jeho historie. To byla příprava na druhý den.

Z Hlavního nádraží jsme vyrazili krátcepo osmé. Cesta trvala necelé tři hodiny. Pro mnohé to byl velký zážitek, vždyť vlakem necestují příliš často, a teď navíc ještě s kamarády.

V Olomouci jsme si prohlédli Arcidiecézní muzeum a katedrálu sv. Václava. Prohlídka náměstí se sloupem Nejsvětější Trojice, orloj a další památky se velmi líbily.

Škoda jen, že nebylo více času a museli jsme pospíchat na vlak. Náš výlet na Moravu skončil večer po sedmé hodině.

I když nám počasí příliš nepřálo, musíme říci, že byl výlet velmi vydařený a v podobných projektových dnech budeme pokračovat.

Žáci tak získají nenásilnou formou mnoho dalších vědomostí, které často nejsou ani v učebnicích.

Společné prožitky je zafixují na celý život.