První pátek

29.05.2020, 17:00, ZŠ

První týden znovuotevřené školy máme za sebou wink


A bylo to možná horší než po velkých prázdninách. Učení bylo v pohodě, během měsíců doma jsme se toho opravdu hodně naučili. Ale to ranní vstávání  blush  blush

 

 

Přesto jsme zvládli hned ráno Geometrii. Byla to zábava, jelikož jsme měřili obvody oken, lavic, tabulí, skříněk... Zkuste si to doma taky! Nestihli jsme už výpočty povrchů těles (str. 47 a 48), ale na ty najdeme přes víkend doma krabičky od čaje a výpočet se naučíme v pondělí.

 

 

V Češtině jsme si oprášili spojky a hledali a tvořili souvětí. Pozor! Nejdřív vždycky musíme najít sloveso v určitém tvaru a podtrhnout ho vlnovkou. A pak vymyslet ty vzorce  indecision   devil  V1, ale V2.   V1, protože V2.    atd .............

 

 

V modré Vlastivědě jsme měli za úkol zapsat koronavirovou statistiku v jednotlivých krajích ČR. K tomu nám sloužila ta malá mapka, co máte v e-mailu. Něco jsme našli a něco jsme vyhledali na stránkách ministerstva zdravotbnictví. Je tam plno pěkně vypracovaných grafů (které už samozřejmě umíme číst !!)

 

Pak jsme si povídali o památkách UNESCO v naší zemi. Na internetu objevíte skvělé obrázky a odkazy.

 

No a nakonec jsme si vyběhli aspoň na 20 minut zaházet míčem na školní hřiště.

 

 

Pěkný víkend,

my všichni školou povinní

 
« Zpět