PTÁCI V NAŠÍ ZAHRADĚ

08.12.2011, 17:36, ZŠ

Po úspěšném pořadu o veverkách jsme také pro tento školní rok objednali naučný program sdružení Ornita, jehož letošním tématem jsou ptáci nejen v naší zahradě.


Žáci druhého stupně se 20. 10. 2011 postupně zúčastnili zajímavého vyprávění doplněného mnoha videoukázkami, fotografiemi a modely ptáků, které můžeme vidět a zejména slyšet v naší přírodě. Děti se dozvěděly mnoho nového o způsobech stavění hnízd, získávání potravy a pravidelné očistě různých druhů ptáků, také zjistily, jak je to s ptačími námluvami a sezením na vejcích. Již znají predátory a jejich způsoby lovu, měli jsme možnost vidět živého krahujce. Učebnou se proletěla hrdlička, viděli jsme také holuba hřivnáče.

Každý žák si kromě množství nových poznatků odnesl jednoduchý ale velmi zajímavý a hezký klíč k určení nejznámějších druhů ptáků naší zahrady a možnost zúčastnit se ornitologické soutěže umístěné na webových stránkách sdružení Ornita.


 

 
« Zpět