REKAPITULACE UČIVA

19.03.2020, 19:00, ZŠ

Vážení rodiče,
nejprve Vám chci všem moc poděkovat za trpělivost při domácí výuce. Velice si uvědomuji, jak je pro Vás náročné a obtížné skloubit vaši práci s výukou vašich ratolestí. Každý den přemýšlím, jak Vám co nejvíce ulehčit a dětem domácí výuku oživit a zpříjemnit. I pro mne tato situace není zrovna jednoduchá. Nelamte si hlavu s tím, když nějaký ten úkol nebude stoprocentní, jde hlavně o to, aby se děti učily zodpovědnosti a nějakému režimu. Pokuste se být jim koordinátory a rádci. Fandím Vám a věřím, že to zvládnete.
 


Na pátek a víkend zadám učiva co nejméně, aby jste si všichni odpočinuli a načerpali síly do dalších dní. Proto si teď zrekapitulujeme, kam jsme ve kterém pracovním sešitě došli.
Slabikář: do str. 58
Písanka č. 2: Měli bychom mít dopsanou. Prolistujte všechny stránky, dopište co Vám chybí a od pondělí se vrhneme na Písanku č. 3, kde máme hotovou str. č. 2, 9, 10.
Prvouka: měli bychom mít hotovou kapitolu: Orientace v čase str. 55 – 61
a kapitolu Na jaře – okénko do jarní přírody str. 44 – 51, od pondělí budeme pokračovat v jarní tématice
Matematika č. 3: měli bychom mít hotovo do str. 25

 

Učivo na pátek a víkend – 20.03 – 22. 03. 2020
 

Tělesná výchova - Opičí dráha
Doma si můžeme z nábytku vytvořit opičí dráhu za pomoci kuchyňského stolu, kuchyňských židlí, sedačky, peřin či polštářů. Podle toho jak je uzpůsobený prostor v bytě/domě můžeme sestavit opičí dráhu.Nakonec opičí dráhu uklidíme, nebudeme nechávat úklid na rodičích.
1. Na sedačce můžeme provádět kotrmelce dopředu se seskokem do peřin.
2. Pokud dáme vedle sebe židle s určitým rozestupem, můžeme po nich přecházet.
3. Kuchyňský stůl můžeme podlézt, podplazit, podejít v kačence.

Je pouze na naší fantazii, prostoru a vybavení domácnosti, jak a co budeme provádět. Pokud máme sourozence, nebo rodiče, může jeden člen udělat most/kočičku a druhý ho přeskakuje, podleze. Určitě vymyslíte i jiná zábavná cvičení. Např. Taťka může dělat kliky a vy mu budete sedět na zádech a počítat, kolik jich zvládne.
 

Český jazyk: Děti, převyprávějte na dobrou noc svým sourozencům, rodičům nebo prarodičům nějakou pohádku.
 

Český jazyk – psaní: Do sešitu rybiček napište pět jmen svých nejlepších spolužáků. Připomínám, při psaní dodržujeme zásady správného sezení a držení tužky. Pamatuj: hlava, záda, lokty, nohy. A připomeň si: Palec, ukazováček, zob, zob, zobáček. Do zobáčku tužku dáme, prostředníčkem podpíráme.
 

Matematika: Do sešitu požárníků:
1. Změř a zapiš délku a šířku jídelního stolu nebo konferenčního stolku.
2. Spočítej a zapiš, kolik má tatínek košil nebo maminka šatů.
3. Měř a zapiš, kolik litrů tekutin si vypil.
(Prosím o pomoc rodičů)

Úkol na víkend: Vymysli vtipný úkol pro paní učitelku. (realizovatelný)


Báseň na závěr. Složeno ve tři  hodiny ráno.smiley

I když vůbec nekýcháme,
na nos i ústa roušku dáme,
 zakryjeme obličej,
a na chvilku šupky ven.
Na nákup i do lékárny,
rouška půjde vždycky s námi,
nechceme tu nákazu,
učení teď máme hromadu.
Rodiče nám pomáhají,
ale nervy už trochu v kýblu mají,
snad se té hrůzy brzo zbavíme,
do školy se už totiž těšíme.

 
« Zpět