Sbírka na pomoc zvířátkům

07.06.2017, 21:12, ZŠ

V průběhu posledního čtvrtletí se konala na naší škole materiální a finanční sbírka pro Psí útulek v Libni, Toulavé tlapky v Poděbradech a záchrannou stanici Lesů hl.m. Prahy. 


Do sbírky se aktivně zapojili především žáci 6., 7. a 8. ročníku. Dále pak i několik dětí z nižšího stupně a někteří učitelé. Podařilo se nám vybrat 2557 kč a spoustu starého oblečení, povlečení, ručníků, obojků, hraček pro pejsky a krmiva. Dokonce některé žákyně a jejich maminky ušily pelíšky pro pejsky. Všechny organizace, kterým jsme materiální a finanční dary poskytly nám byly velice vděčny a ocenily tuto dobrovolnou aktivitu žáků. Záchranná stanice lesů hl.m.Prahy nám za odměnu udělala přednášku o tom, jak vypadá práce na záchranné stanici a přivezli na ukázku jednoho jejich pacienta - puštíka Rozárku. Což byl pro nás takový bonus k tomu, co nás na tom nejvíce těší, a to že jsme vlastní aktivní sbírkou mohli zvířatkům pomoc.

 

Na fotkách níže můžete například vidět, jak si jeden pelíšek okamžitě zabral jeden pejsek z libeňského útulku. :)

 

Pelíšek Sáry Petříkové si hned oblíbil tento pejsek :)

Přivítání s libeňskými pejsky

Přednáška záchranné stanice

Pacinet záchranné stanice puštík Rozárka

Eliška Hnídková a její maminka aktivně ušily krásné pelíšky :)

Nasbírané věci

 
« Zpět