Scio testy

22.04.2020, 08:09, ZŠ

Společnost Scio od r. 1995 chce měnit vzdělávání. Vymýšlí různé testy, ke kterým budete mít už brzy taky přístup. Každý z vás ode mě mailem dostanete svůj specifický kód a heslo. Těmi se přihlásíte do systému … ale to umíte lépe než já.Než však tohle všechno uděláme, zopakujeme si naše učení tradičně.


Matematika: Dnes a zítra se podívejte na str. 32 35. Opět tam máte různá cvičení na zlomky. Budu ráda, když se zaměříte hlavně na slovní úlohy. Nezapomněli jste ještě, jak se píše Z / V / O ? Aspoň dvě úlohy mi prosím pošlete. Postup si také můžete zopakovat na našem 14. videu https://youtu.be/jpdy4n12KWo

Náčrty můžete vytvořit jako tu pizzu nebo trojúhelníky, čtverečky atd. Inspirujte se na začátku červené učebnice  enlightened  enlightened

 


Čeština: Stále pracujeme se základní skladební dvojicí. Podívejte se na str.117/6 a 7b). Z těchto dvou cvičení vypište do tabulky podměty a přísudky, ale pouze se slovesy v minulém čase (měli byste jich najít dohromady 17). Respektujte první řádek tabulky:

 

podmět (kdo, co?) rod přísudek (sloveso) zakončení
Měsíc ten se schoval   -l
vítr ten zacloumal   -l
zvuky ty (ten) Ozývaly se   -ly
       
       
       
       
       

 

Odhadnete, jaké učivo nás teď čeká?

 

 

V Přírodovědě vám posílám dvě ukázky toho, že život je neustálý boj. 

1)   

 

2)  https://youtu.be/O7eQKSf0LmY


Pozor, možná potom nebudete mít chuť na oběd  surprise  surprise

 

 

Stejně jako ve Čtení: Tam přeskočte zbytek kapitoly V. a podívejte se na str. 89 92 (Kapitola VI.)

 


Húúú, to aby se jeden bál i vyběhnout si ven na Tělocvik, co?

 


Tak zase zítra,
třídní učitelka J.J.
  

 
« Zpět